Słowo o Czerwonej Kanapie

Wpis niniejszy jest wyjaśnieniem sprawy wspominanej w kilku wcześniejszych postach „czerwonej kanapy”

Otóż w zamierzchłych czasach, gdy Pieszczoch wraz ze swoim nieodłącznym współlokatorem zwanym Hanawaldem, zmieniali mieszkania częściej niż podkoszulki, pojawiła się „czerwona kanapa”. Mebel na tyle szeroki, aby pomieścić 2 osoby, na tyle lekki, aby nie przeszkadzać w licznych przeprowadzkach, na tyle składany, aby robić i za spanie i za siedzenie z oparciem.

Pewnego dnia, Pieszczoch w swej wielkiej łaskawości podarował kanapę Ekipie Mobilnego. Działo się to, przy okazji wyjazdu do Toporni (liczne opisy we wcześniejszych postach). Niestety spożywane przez niego, na tej wyprawie, środki płynne sprawiły, że miał on pewne wątpliwości, czy na pewno przekazał „czerwoną kanapę” Ekipie Mobilnego i że od dnia wyjazdu do Toporni, weszła ona na stałe w skład wyposażenia ROSa. Ten zanik pamięci spowodował że 1PEM nazywał w postach dotyczących majówki „czerwoną kanapę” mianem:
CKKMIKBKPATJKRINPNNPSK (Czerwoną Kanapą Która Może I Kiedyś Była Kanapą Pieszczocha, Ale Teraz Jest Kanapą ROSa, I Niech Pieszczoch Nawet Nie Próbuje Się Kłócić).

Nie mniej jednak nawa wymyślona przez 1PEM, (będąca oczywiście całkowicie słuszną i trafioną nazwą, oddającą w 100% sytuację) wydaje się być trochę przy długa. I to właśnie jej długość spowodowała, że w poście dotyczącym wyprawy na żagle powróciłem do nazwy „czerwona kanapa”.

Niniejsze wyjaśnienie musiało jednak zostać zamieszczone z dwóch powodów:

– aby Pieszczoch raz na zawsze zaakceptował obecny stan rzeczy i mógł mieć pewność, że kanapa jest w dobrych rękach Ekipy Mobilnego

– aby używać nazwy „czerwona kanapa” zamiast CKKMIKBKPATJKRINPNNPSK (Czerwoną Kanapą Która Może I Kiedyś Była Kanapą Pieszczocha, Ale Teraz Jest Kanapą ROSa, I Niech Pieszczoch Nawet Nie Próbuje Się Kłócić) i tak, macie racje chodzi tu tylko i wyłącznie o lenistwo piszących posty 😛

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s