Rozważań o słoneczku ciąg dalszy…

W poście „mobilnyROS słońcem zasilany…?„, który niedawno był zamieszczony na blogu przez bardziej techniczna Połowę Ekipy Mobilnego są poważne i naukowe rozważania na temat wykorzystania energii słonecznej do zasilania akumulatorów Mobilnego. Temat jest niezwykle ważny, bo jak wiadomo nie ma dobrej imprezy bez dobrej muzyki, a dobrej muzyki nie ma bez prądu. No chyba, że na pokładzie mamy akurat grajka gitarowego, choć w sumie taki system muzyczny również wymaga zasilania prądem, tyle że płynnym 😉

W związku z tym że energia jest niezbędna, a Ekipa Mobilnego zawsze dba o środowisko to baterie słoneczne wydaja się idealnym rozwiązaniem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że baterie słoneczne musiały by znajdować się na dachu ROSa, gdzie planowane jest również miejsce namiotowe… Tak tak moi drodzy na dachu Mobilnego będzie znajdował się namiot, ale o szczegółach tego pomysłu później… najpierw muszą zostać stworzone plany inżynieryjne i wstępne kosztorysy.

Dziś zaprezentuje Wam tylko pewien pomysł dzięki, któremu na dachu Mobilnego zmieszczą się zarówno baterie słoneczne jak i namiot sypialny.
Oto rozwiązanie:

Na dachu tego namiotu znajdują się baterie słoneczne, które mogły by ładować ROSowe akumulatory i które nie zajmowały by dużo miejsca na dachu, pozostała by więc przestrzeń załadunkowa.

Co ciekawe ten koncepcyjny namiot zaprojektowała firma Orange (tak tak ta sama która ogarnia zasięg w naszych komórkach), oprócz baterii słonecznych posiada wiele innych gadżetów takich jak monitor (lewa strona namiotu) czy WIFI.

Pytania Ekipy brzmią:
Ile będzie trzeba zapłacić za taki bajerancki namiocik ?
Kiedy pojawi się na rynku ?
Jak się go składa ?
Jak jest duży ?

Jeśli znajdziecie gdzieś odpowiedzi to piszcie do nas !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s