Szukajcie a znajdziecie !!

Ekipa Mobilnego odniosła kolejny sukces !
A że EM skromna jest niesłychanie to chwali się Wam drodzy czytelnicy dopiero po 6 dniach 😛

Od samego początku, czyli od czasu gdy zdobyliśmy Mobilnego poszukiwaliśmy pewnej księgi, w której zawarte są wszelkie tajemnice ROSowatych, czyli Mercedesów MB 100. Szukaliśmy w popularnych księgarniach, przeszperaliśmy internet, szukaliśmy w antykwariatach i nic. Nawet jeśli ktoś kiedyś posiadał tą przewspaniałą księgę to było to w poprzednim tysiącleciu. Jedna księgarnia internetowa miała ją w swojej ofercie i nawet udało się ją zamówić ale niestety przesłana im na konto kasa została zwrócona a na skrzynce mailowej odnaleźliśmy info że  Księgi nie ma i już nigdy nie będzie…

Porzuciliśmy więc nadzieję na zdobycie Świętej Księgi i zdecydowaliśmy że będziemy poznawać mobilnego na zasadzie prób i błędów. Ale tak jak przy reperacji prędkościomierza przysparzało nam to pewnych trudności i owocowało usuwaniem części, które jednak czasem mogą być użyteczne.

Jednak pewnego zimowego popołudnia 2PEM wraz z swoja 2połową wychodził z chińskiej knajpy na ul. Madalińskiego, na warszawskim Mokotowie. Było zimno i ciemno (jak to w styczniu po 17,00 :P) i pewnie dlatego uwagę 2PEM przykuł neon pewnej księgarni znajdującej się na rogu Madalińskiego i Kazimierzowskiej…

Księgarnia została z marszu zaatakowana. W środku nieco przestraszona spojrzeniem 2PEM, wyrażającym totalną chęć zdobycia świętej księgi ROSowatych, ekspedientka spytała w czym może pomóc.
– Manual do MD 100d – rzucił z entuzjazmem 2PEM, nie liczac jednak że zostanie zrozumiany dodał już spokojniej – do takiego dużego Mercedesa, fugonetki…
– Wiem – z duma odpowiedziała sprzedawczyni i dziarskim krokiem ruszyła ku pułkom.
Po chwili jednak jej pewność siebie trochę stopniała, tak jak i nadzieje 2PEM. Podeszła do swojego biurka i spojrzała w zeszyt. 2PEM po jej minie wiedział że kolejny raz nie uda mu się zdobyć Świętej Księgi ROSowatych.
– Miałam jedną, ale dziś sprzedałam, jakąś godzinę temu – niech pan spojrzy.
2PEM spojrzał w zeszyt, w którym zapisane było MB 100d -12.50 zł.
– I miała Pani tylko jedną taką ? – spytał z niedowierzaniem,
– Niestety tak, spóźnił się Pan.
– A może Pani ściągnąć kolejną ? Szukam jej od długiego czasu i nigdzie nie mogę dostać !
– Tak myślę że nie będzie problemu, oto wizytówka niech Pan zadzwoni jutro po 12.00 i jeszcze się dowie ale na piątek powinna być.

Dzień później 2PEM drżącymi rekami wykręcił numer do księgarni i zapytał o Świętą Księgę ROSowatych. Okazało się że udało się ją zamówić i będzie w piątek ! Niestety z powodu licznych zobowiązań towarzyskich 2PEM nie dotarł w piątek do rzeczonej księgarni przez co miał wyrzuty sumienia i ogarnął go strach że księga może zostać kupiona przez innego posiadacza ROSowatego.

Niewiele myśląc zadzwonił do swojej 2 połowy (która mieszka mniej więcej w pobliżu) aby w jego imieniu zakupiła Świętą Księgę ROSowatych. Udało jej się to zrobić i od piątku 10 lutego Księga jest w posiadaniu Ekipy Mobilnego.

Morał z tej historii jest krótki i niektórym znany:
– jak chcesz kupić manuala do jakiegoś pojazdu to udaj się do:
Księgarni Wydawnictw Komunikacji i Łączności
która znajduje się pod adresem:
Kazimierzowska 52
02-546 Warszawa
a więcej o niej możecie znaleźć pod adresem internetowym:
http://www.wkl.com.pl/

(ps. wiem że to chamska reklama tej księgarni ale serio Wam mówię że są dobrze zaopatrzeni bo jako jedyni w całej Warszawie a może i Polsce mieli instrukcję do obsługi Mobilnego)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s