System grzewczy

Zimno jest i to każdy widzi, czy raczej czuje. W związku z powyższym Ekipa Mobilnego rozważała zamontowanie w w ROSie systemu ogrzewania. Systemy są bardzo różne, od nagrzewnic działających na prąd (takich w rodzaju wielkiej suszarki, lub w rodzaju normalnej farelki), które zużywają jednak bardzo duże ilości energii elektrycznej a więc rozwalają akumulator w chwil kilka. Przez nagrzewnice produkowane do ciężarówek, które zużywają jednak bardzo duże ilości benzyny (w przypadku ROSa ropy ale to jedno i to samo), a więc rozwalają portfel chwil kilka.

Jak więc widać oba stosowane zazwyczaj systemy grzewcze nie są pozbawione wad. Dzięki jednak śledzeniu najnowszych rozwiązań motoryzacyjnej techniki grzewczej, udało nam się znaleźć rozwiązanie… I oto ono:

Piecyk typu – KOZA, opalany drewnem lub węglem drzewnym, lub wszelkimi innymi rzeczami które się palą. Tani w eksploatacji (wystarczy wyprawa do lasu po drewno :D), ekologiczny, oraz niezwykle klimatyczny (laski z niewiadomych przyczyn lecą na otwarty ogień :P), praktyczny (można zrobić kiełbaski na gorąco :D) zdaje się być idealnym rozwiązaniem dla Mobilnego.

Jak na razie wszystko jest w fazie planów i beta-testów ale mamy nadzieję że niedługo w ROSie będzie ciepło i przytulnie, co pozwoli na prowadzenie wypraw terenowych również w miesiącach zimowych.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s